DLA NAS SAUNOWANIE TO PRAWDZIWA SZTUKA, A DLA CIEBIE?

UWAGA!!! BILETY na Festiwal Sztuki Saunowej zostały👉WYPRZEDANE👈

DO STARTU
FESTIWALU SZTUKI SAUNOWEJ „Z INNEJ BECZKI”
Z GOŚCIEM SPECJALNYM
:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Och tak! NIEZWYKŁE WYDARZENIE CZAS ZACZĄĆ!

SZTUKA SAUNOWANIA – DLACZEGO SAUNOWANIE JEST SZTUKĄ I MA SWOICH (SAUNA)MISTRZÓW?

Czy istnieje sztuka, która relaksuje i dopieszcza wszystkie zmysły naraz?

Tak! To aufguss – saunowe ceremonie, zwane seansami parowymi, które w swojej najbardziej wyszukanej formie sprawiają, że sauna staje się areną dla – niemalże -teatralnych sztuk!

W większości saunariów w Polsce, saunamistrzowe wykonują standardowe seanse parowe. Harmonogramy ceremonii wykonywanych w Świecie Saun dostępne są tutaj.

Pokazy, które są prezentowane przez uczestników turniejów takich jak SaunaCUP to prawdziwe dzieła sztuki, których nie ogląda się na co dzień! Przygotowywanie mistrzowskiego seansu trwa miesiącami, a wyćwiczenie arcytrudnych technik rozprowadzania ciepła za pomocą ręcznika (a nawet dwóch!) może zająć całe lata. Nie bez znaczenia jest również scenografia wykorzystywana podczas seansów turniejowych, gdyż to właśnie za jej pomocą widz przenoszony jest w wiatr opowieści snutej przez saunamistrza.

Podczas takich teatralnych seansów wszystko to, co leży u podstaw związanych z relaksem i odpoczynkiem dla umysłu, a także pozytywnym wpływem saunowania na stan zdrowia, nie gubi się! Znane od stuleci dobroczynne właściwości przebywania w saunie nie zmieniają się, a teatralne seanse tylko ten czas umilają.

NA CZYM POLEGA

SEANS PAROWY?

Seans parowy to wyjątkowy, kilkunastominutowy rytuał przeprowadzany w saunie suchej przez wyszkoloną do tego osobę – saunamistrza. Zaprasza on (lub ona 😊) gości do lekko wychłodzonej sauny, po czym przedstawia im klimat, natężenie i właściwości seansu.

Seans może pobudzać lub wyciszać w zależności od dobranych aromatów, muzyki i intensywności ruchów ręcznikiem lub wachlarzem. Po wstępie saunamistrz przystępuje do właściwej ceremonii: polewa piec wodą, kładzie na nim lodową kulę nasączoną olejkami z opisywanymi wcześniej zapachami.

Za pomocą specjalnej chochli rozbija kulę, po czym przystępuje do rozprowadzania ciepła i aromatów znad pieca w kierunku uczestników seansu. Najczęściej, podczas seansu, używa się trzech, rozbijanych po kolei, lodowych kul, czasem jednak seanse mają charakter dymny, wówczas po saunie rozprowadzany jest aromat różnorodnych kadzideł.

Po seansie, uczestnicy powinni się schłodzić, nawodnić i odpocząć, by organizm mógł się odpowiednio zregenerować.

Miejsc przeznaczonych do regeneracji w Świecie Saun jest wiele. Po wyjściu z sauny można się spłukać wodą pod jednym z wielu pryszniców strefy (szczególnie polecamy Prysznice Wrażeń), a następnie schłodzić w: Basenie Schładzającym, Baliach z zimną wodą lub – najbardziej ekstremalnie – Śnieżnej Grocie.

Niezbędnego, między pobytami w saunie, wypoczynku można zaznać w jacuzzi lub na jednej z licznych w strefie leżanek, w Mikrokosmosie – specjalnie przeznaczonym tylko do wypoczynku pomieszczeniu, a w sezonie letnim na hamakach i huśtawkach Zielonego Tarasu.

Nawodnić się możemy, nie tylko wodą, ale i mającymi prozdrowotne właściwości naparami oraz wyszukanymi alkoholami, w barze Świata Saun „Po Seansie”.

ŚWIAT SAUN

Term Maltańskich

Jednak najważniejszymi miejscami strefy są przede wszystkim sauny i łaźnie parowe! Saun suchych jest aż sześć, z czego największą jest (usytuowana na zewnątrz strefy) sauna Panorama, naprzeciw niej znajduje się pachnąca drewnem sauna Kelo – z klimatycznym kominkiem. Najgorętszą sauną jest Event, a obok niej ulokowana jest sauna Ziołowa – wypełniona zapachem witek. Tym, którzy zaczynają swoją przygodę z saunowaniem polecamy delikatną saunę kamienną Maksimus oraz (nowość w strefie) saunę Infrared.

Fani łaźni parowych mają do wyboru aż cztery: tradycyjną Łaźnię Turecką oraz mniejszą – Łaźnię Indyjską oraz wypełnione zapachami: Łaźnię Kwiatową i Łaźnię Aromatyczną.

Festiwal Sztuki Saunowej „z innej beczki„, w ŚWIECIE SAUN Term Maltańskich, z MUZYKĄ ETNICZNĄ na żywo w wykonaniu Gościa Specjalnego

27 października o godzinie 17.00 w strefie Świata Saun Term Maltańskich odbędzie się kolejne w tym roku wydarzenie saunowe jakim jest Festiwal Sztuki Saunowej: z innej beczki.

Podczas wydarzenia, uczestnicy wezmą udział, w specjalnie przygotowanych na tę okazję, seansach doświadczając ich różnorodności.

Wyjątkowy wieczór rozpocznie się o godzinie 17.00, a zakończenie planujemy na godzinę 23.30.

W programie imprezy przewidujemy łącznie, aż 12 seansów (po 6 na grupę), poczęstunek dla gości oraz 3 występy Gościa Specjalnego –artysty i muzyka folkowego Marcina Gojawiczyńskiego, który uświetni seanse specjalne grą na kubańskim kongu, afrykańskiej djembie oraz hangu – którego korzenie sięgają Filipin. 

NASI GOŚCIE

Marcin Gojawiczyński to artysta, który wiele lat swojej kariery muzycznej poświęcił muzyce folkowej. Pasja do dźwięków tradycyjnych instrumentów etnicznych sprawia, że jego występy to prawdziwa uczta dla duszy.

Znany przede wszystkim z niezwykłych umiejętności gry na tradycyjnych instrumentach perkusyjnych. Na Festiwalu Sztuki Saunowej w Świecie Saun Term Maltańskich zabrzmią dźwięki kubańskich kong, afrykańskiej djemby, oraz egzotyczne dźwięki hanga które Marcin opanował w sposób mistrzowski. Przekonajcie się sami! 

 

HARMONOGRAM
Festiwalu Sztuki Saunowej "z innej beczki" z Gościem Specjalnym 🪕
 • 17:00 OTWARCIE STREFY 💨
 • 17:15 POWITANIE GOŚCI,
  ♦️ ROZPOCZĘCIE FESTIWALU ♦️
 • 18:00

  WITKI Z PIWEM 🍺

  grupa 1 (s. Ziołowa)

  Z PIEKŁA RODEM 😈z mrożonymi koreczkami owocowymi
  grupa 2 (s. Event)

  INHALACJA 🍃 z peelingiem
  grupa 3 (s. Kelo)
 • 19:00

  SEANS SPECJALNY🔥 z muzyką etniczną 🪘na żywo

  w wykonaniu MARCINA GOJAWICZYŃSKIEGO (s. Panorama)
 • 20:00

  Z PIEKŁA RODEM 😈z mrożonymi koreczkami owocowymi
  grupa 1 (s. Event)

  INHALACJA 🍃 z peelingiem
  grupa 2 (s. Kelo)

  WITKI Z PIWEM 🍺
  grupa 3 (s. Ziołowa)
 • 21:00
  SEANS SPECJALNY🔥 z muzyką etniczną🪘 na żywo w wykonaniu MARCINA GOJAWICZYŃSKIEGO (s. Panorama)
 • 22:00

  INHALACJA 🍃 z peelingiem

  grupa 1 (s. Kelo)

  WITKI Z PIWEM 🍺
  grupa 2 (s. Ziołowa)

  Z PIEKŁA RODEM 😈 z mrożonymi koreczkami owocowymi
  grupa 3 (s. Event)
 • 23:00

  SEANS SPECJALNY 🔥 z muzyką etniczną🪘 na żywo
  w wykonaniu MARCINA GOJAWICZYŃSKIEGO (s. Panorama)
 • 23:30 ZAKOŃCZENIE FESTIWALU 💨
ZASADY
Festiwalu Sztuki Saunowej z Gośćmi Specjalnymi
 • w cenie biletu smaczny poczęstunek
 • ilość biletów ograniczona (90 szt.)
 • Cena wstępu na festiwal 159,00 zł
 • po 17:00 Świat Saun dostępny jest wyłącznie dla Gości Festiwalu!
Sprawdź!
Skip to content