FAQ

WEJŚCIE DO OBIEKTU

Przyjeżdżając do Term Maltańskich samochodem można skorzystać z dwóch parkingów ulokowanych niedaleko obiektu, wzdłuż ulicy Termalnej. Więcej informacji o parkingach dostępnych jest tutaj.
Przypominamy, że po pobraniu bilet parkingowy należy zachować i zrabatować go przed wyjściem.
Uwaga! Pod wejściem do obiektu obowiązuje zakaz parkowania.

Aktualne godziny otwarcia Term Maltańskich są dostępne na stronie głównej.

BILETY

Tak, ceny biletów zależą od dnia – w weekendy, święta oraz dni zaznaczone pod tabelą z cenami obowiązują inne stawki za bilety, niż w dni powszednie. Kupując bilety on-line prosimy zwracać na to uwagę.

Jak najbardziej! Cennik dostępny jest tutaj.

Z biletami on-line zapraszamy wszystkich do kasy przy Biurze Obsługi Klienta, która jest w odpowiedni sposób oznaczona. Prosimy o zwracanie uwagi na tablice informacyjne. 

W takiej sytuacji polecamy wykorzystać bilet w prawidłowym terminie, jeśli jednak pojawi się sytuacja nadzwyczajna, możesz dopłacić różnicę w cenie biletów w kasie obiektu. Kupując bilet prosimy zwrócić uwagę na termin jego ważności, który jest zawsze podany na wydruku.

Bilet on-line ma ważność kilku miesięcy – informacja o dacie ważności jest zawsze podana przy zakupie. Kupując bilet z domowego zacisza masz więcej czasu, by zastanowić się nad najlepszą dla Ciebie opcją biletową i terminem przybycia do Term.

Operatorem sprzedaży biletów przez internet jest ToBilet.pl. Jeśli pojawił się problem związany z zakupem biletów, kontaktuj się z nimi – pomogą!

Zespół ToBilet.pl – tel. 48 61 250 92 55, e-mail: info@tobilet.pl

Przedłużenie pobytu za każdą nowo rozpoczętą minutę dla jednej osoby to 0,50 zł.

Przykladowo, przedłużenie pobytu o godzinę to dodatkowa opłata w wysokości 30,00 zł.

Uwaga! Po godzinie 23:00 opłata minutowa/przedłużenie pobytu (1 minuta / 1 osoba) wynosi 5 zł.

 

VOUCHERY, KARNETY, KARTY I BON TURYSTYCZNY

Jasne, zapraszamy! Poniżej zasady korzystania z poszczególnych kart.

Multisport Plus – klienci mają możliwość skorzystania z 1h w strefie niebieskiej (Baseny Sportowe) lub 1h w strefie zielonej (Baseny Sportowe + Aquapark) lub 30 minut w strefie żółtej (Baseny Sportowe + Aquapark + Świat Saun).

Multisport Classic – klienci mają możliwość skorzystania z 1h w strefie niebieskiej (Baseny Sportowe) lub 1h w strefie zielonej (Baseny Sportowe + Aquapark) lub 30 minut w strefie żółtej (Baseny Sportowe + Aquapark + Świat Saun).

Multisport Active – klienci mają możliwość skorzystania z 1h w strefie niebieskiej (Baseny Sportowe) lub 1h w strefie zielonej (Baseny Sportowe + Aquapark) lub 30 minut w strefie żółtej (Baseny Sportowe + Aquapark + Świat Saun).

Multisport Kids – klienci mają możliwość skorzystania z 1h w strefie niebieskiej (Baseny Sportowe) lub 1h w strefie zielonej (Baseny Sportowe + Aquapark)

Więcej informacji na temat korzystania z kart Multispot w Termach Maltańskich tutaj.

Fit Profit – klienci mają możliwość skorzystania z 1h w strefie niebieskiej (Baseny Sportowe) lub 1h w strefie zielonej (Baseny Sportowe + Aquapark) lub 30 minut w strefie żółtej (Baseny Sportowe + Aquapark + Świat Saun).

Fit Sport – klienci mają możliwość skorzystania z 1h w strefie niebieskiej (Baseny Sportowe) Posiadacze tej karty mogą skorzystać z wybranej strefy raz dziennie, ilość dni w miesiącu została określona w umowie.

Fit Profit Dziecko – klienci mają możliwość skorzystania z 1h w strefie niebieskiej (Baseny Sportowe) lub 1h w strefie zielonej (Baseny Sportowe + Aquapark). Posiadacze tej karty mogą skorzystać z wybranej strefy raz dziennie, ilość dni w miesiącu została określona w umowie.

Medicover Sport – klienci mają możliwość skorzystania z 1h w strefie niebieskiej (Baseny Sportowe) lub 1h w strefie zielonej (Baseny Sportowe + Aquapark) lub 30 minut w strefie żółtej (Baseny Sportowe + Aquapark + Świat Saun). Tabliczka z kodami na poszczególne strefy znajduje się przy kasie wejściowej po prawej stronie.

UWAGA! NIE HONORUJEMY KARTY MULTISPORT SENIOR

W Termach Maltańskich nie można zrealizować Bonów Turystycznych.

Bilety Karty Rodziny Dużej, rodzinne i indywidualne, dostępne są w kasach Kompleksu przez cały dzień od poniedziałku do niedzieli. Wydawane są na podstawie karty i dowodu tożsamości posiadacza (zgodnie z Regulaminem projektu “POZNAŃ PRO RODZINA – KARTA RODZINY DUŻEJ”). W Termach Maltańskich honorujemy tylko Kartę Rodziny Dużej z kodem terytorialnym przypisanym do miasta Poznania (jest to pierwsze 7 cyfr w numerze każdej karty: 3064011). Karta Rodziny Dużej uprawnia do kupienia biletu wyłącznie do strefy Aquaparku. Prosimy o zapoznanie się z cennikiem.


TERMY MALTAŃSKIE Z DZIEĆMI

Tak, dzieciom do ukończenia 3 roku przysługuje wejście do obiektu bez opłat. Do zabawy na Termach zapraszamy jednak wszystkie dzieci (i dorosłych też).

Z Aquaparku i Basenów Sportowych Term Maltańskich można samodzielnie korzystać od 13 roku życia, a ze Świata Saun od 18 roku życia. Wiek weryfikujemy przy wejściu na podstawie legitymacji szkolnej lub innego dokumentu ze zdjęciem.

Nie, nie ma możliwości wniesienia wózków dziecięcych na teren obiektu. Należy je zostawić w Biurze Obsługi Klienta. Jeśli dziecko jest małe, można na teren strefy wnieść nosidełko.

Pielucha wodoodporna jest obowiązkowa. Można ją zakupić na miejscu, w Biurze Obsługi Klienta.

W Termach Maltańskich dysponujemy Pokojem Opiekuna z Dzieckiem ulokowanym przy wyjściu z damskich pryszniców Szatni C. Opiekunowie mają tam do dyspozycji przewijak, kojec dziecięcy, dwie toalety (w tym jedna dla dzieci), strefę mamy karmiącej oraz stoliczki i krzesełka dla najmłodszych dzieci.

Każda ze zjeżdżalni w Aquaparku ma odpowiednie oznaczenia z informacją o wieku lub wzroście od którego dozwolone jest korzystanie z niej. Zwracamy uwagę, że 3 zjeżdżalnie: Dzika Rzeka Wewnętrzna, Dzika Rzeka Zewnętrzna oraz Zjeżdżalnia Turbo są dostępne od 14 roku życia.

TERMY MALTAŃSKIE DLA SENIORÓW

Tak, obowiązuje promocja dla seniorów. Można z niej skorzystać w dni powszednie między godzinami 9.00 a 12.00 na Basenach Sportowych i w Aquaparku, i między 11.30 a 15.00 w Świecie Saun. Bilety, prócz promocyjnych cen, mają wydłużony o 30 minut czas.


TERMY MALTAŃSKIE DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

Osobom z niepełnosprawnością, na podstawie odpowiedniego zaświadczenia, przysługuje bilet ulgowy o wydłużonym czasie obowiązywania. Opiekunowi osoby z niepełnosprawnością przysługuje natomiast bilet bezpłatny.

Z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnością zapoznacie się tutaj.

AQUAPARK I PLAŻA ZEWNĘTRZNA

Na plażę zewnętrzną zapraszamy w sezonie letnim wszystkich, którzy mają wykupione bilety do Aquaparku oraz do Świata Saun. Latem, na miękkim, nadmorskim piasku, pod egzotycznymi parasolami, ustawionych jest, do Waszej dyspozycji, kilkaset leżaków. Pozostałe atrakcje plaży zewnętrznej (zjeżdżalnie, place zabaw, bary plażowe) również czynne są tylko w sezonie. Atrakcje czynne przez cały rok czekają na Was w Aquaparku!

Zjeżdżalnie zewnętrzne czynne są, w zależności od pogody, od maja do września. Dla wszystkich, spragnionych emocji, dostępne są od godziny 9.00 do zmroku. Jeśli jednak panują niesprzyjające warunki atmosferyczne, decydujemy o ich wcześniejszym wyłączeniu.  Zjeżdżalnia Zewnętrzna Dzika Rzeka jest włączana wraz z początkiem wakacji.

Baseny wypływowe zewnętrzne są czynne przez cały rok (za wyjątkiem dni, gdy temperatura spada poniżej -10 stopni Celsjusza). Wodny Tor Przeszkód WIBIT oraz Wodny Plac Zabaw są uruchamiane wraz z początkiem wakacji.

Jak najbardziej! Akcesoria do pływania oraz zabawki dostępne są przy brodziku dla dzieci oraz przy basenie z falą.

Woda we wszystkich nieckach basenowych w Aquaparku ma temperaturę powyżej 30 stopni Celsjusza, jednak w zależności od konkretnej niecki może się nieco różnić. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że odbiór temperatury wody (czy jest cieplejsza czy chłodniejsza) jest zależny od tego w jakim basenie byliśmy wcześniej, jak długo przebywaliśmy poza wodą i tego jak intensywnie się poruszamy.


ŚWIAT SAUN

Harmonogram seansów parowych jest dostępny tutaj. Uwaga! Bilet do Świata Saun nie gwarantuje miejsca na seansie parowym. Weekendowy harmonogram Seansów Parowych rozpoczyna się  już w piątek!

Tak. Ręczniki, prześcieradła oraz szlafroki można wypożyczyć w recepcji Świata Saun lub w Barze Świata Saun. Cennik dostępny jest tutaj.

BASENY SPORTOWE

Proszę: kliknij tutaj > i sprawdź grafik zajętości torów

Grafik na cały tydzień jest zawsze aktualizowany w poniedziałek. Zdarza się jednak, że drobne zmiany pojawiają się w tygodniu. Najlepiej sprawdzać więc dostępność torów na bieżąco.

Basen Sportowy funkcjonuje jako 50-cio metrowy w okresie wakacyjnym oraz podczas zgrupowań Kadry Narodowej i Klubów Pływackich, których terminy są zmienne – aktualne informacje są wprowadzone do grafiku torów pływackich, który prosimy na bieżąco sprawdzać.

W Termach Maltańskich kursy pływania oraz zajęć w wodzie prowadzi kilka szkół pływania, m.in. Fregata Swimming. Jeśli chcesz się zapisać na ich zajęcia zajrzyj tutaj.

INNE

Jak najbardziej! Na tarasie Aquaparku funkcjonuje przez cały rok restauracja, w sezonie, na plaży, działają dwa bary oraz lodziarnia. W Świecie Saun funkcjonuje Bar “Po seansie”, w którym serwowane są napoje alkoholowe, koktajle owocowe, kawy i herbaty.

Godzina zabawy w Aquaparku Term Maltańskich dla osoby dorosłej w szczycie sezonu kosztuje 42 zł.

Dla porównania podajemy oferty z innych, podobnych, miejsc rozrywki w Poznaniu:

E1Gokart Poznań – 8 minut – 55 zł

Kolejka Górska Adrenaline Malta Ski– 1 zjazd – 12 zł

Jump Arena Grunwald – 1 h – 30 zł

Bowling Grawitacja – 1 h – 99 zł

Laser Tag – 1h – 65 zł

Na ceny biletów w Termach Maltańskich składa się wiele czynników, z których
najistotniejsze to:


Ceny mediów: energii elektrycznej, dostarczanego ciepła, wody oraz
ścieków, które stanowią koszty stałe i podstawę funkcjonowania obiektu, a które
w ostatnim czasie znacząco wzrosły.

oraz

        
Koszty pracy: w Termach Maltańskich pracuje około 100 osób, nie
licząc tych zatrudnionych przez firmy zewnętrzne. Zadaniem całego zespołu jest
dbanie o bezpieczeństwo klientów i ich komfort podczas przebywania w obiekcie.

Poza tym, pojawiają się koszty generowane przez ceny
usług obcych takich jak choćby sprzątanie, ceny produktów niezbędnych do
utrzymania infrastruktury (np. chlor czy inne składniki chemii basenowej) czy
wywołane ogólną sytuacją gospodarczą i sytuacją na rynkach finansowych, które powodują
zarówno inflację jak i zmianę w wysokości rat kredytów, zaciągniętych przez
spółkę, by wybudować obiekt.
Podsumowując, ceny biletów do Term Maltańskich są wypadkową od wielu czynników
i składowych – obiekt utrzymuje się, w większości, z ich sprzedaży, a jego
celem jest utrzymanie odpowiedniego poziomu jakości usług, byście Państwo
chcieli do nas regularnie wracać. 

BEZPIECZEŃSTWO W TERMACH MALTAŃSKICH - POLITYKA WOBEC COVID 19

Od 28 lutego 2022 r. nie obowiązują limity frekwencji w żadnej ze stref Terma Maltańskich. 

Od 28 marca 2022 r. nie ma obowiązku noszenia maseczek w holu, korytarzach i pozostałych przestrzeniach obiektu.