FAQ

WEJŚCIE DO OBIEKTU

Przyjeżdżając do Term Maltańskich samochodem można skorzystać z dwóch parkingów ulokowanych niedaleko obiektu, wzdłuż ulicy Termalnej. Więcej informacji o parkingach dostępnych jest tutaj.
Bilet parkingowy należy zabrać ze sobą i zrabatować go po zakupie biletu do jednej ze stref kompleksu.
Uwaga! Przed wejściem do obiektu obowiązuje zakaz parkowania.

Aktualne godziny otwarcia Term Maltańskich są dostępne na stronie głównej.

Termy Maltańskie są otwarte prawie każdego dnia 😊, są jednak dni świąteczne , w które obiekt jest zawsze zamknięty:

Wielka Sobota i Niedziela  (w roku 2023 są to: 8 i 9 kwietnia), Święto Zmarłych – 1 listopada, Boże Narodzenie – 24 i 25 grudnia

sposób wejścia do: Aquaparku, Basenów Sportowych, Świata Saun

Od poniedziałku, 27.03.23 klienci wchodzą do obiektu nie dołem, jak wcześniej, a górą – po głównych schodach zewnętrznych. Górne piętro gwarantuje dużo więcej przestrzeni dla naszych klientów. Znajdują się tam m.in.: punkty obsługi klienta, różne stanowiska sprzedażowe, automaty z napojami i przekąskami, cenniki (w wersji elektronicznej) nad kasami.

Proszę pamiętać, że wejście dla osób niepełnosprawnych (osoby niepełnosprawne, na wózkach oraz osoby z widoczną niepełnosprawnością) znajduje się na parterze (tak jak dotychczas)

BILETY

Nie, ceny biletów nie są zależą od dnia. W dni powszednie,  weekendy oraz święta obowiązują takie same stawki za bilety. Aktualne ceny są zawsze widoczne na naszej stronie w zakładce CENNIKI
Kupując bilety on-line prosimy zwracać na to uwagę.

Jak najbardziej! Cennik dostępny jest tutaj.
Są w nim zawsze zawarte aktualne ceny.

Z biletami on-line zapraszamy wszystkich do kas na I piętrze.

Operatorem sprzedaży biletów przez internet jest ToBilet.pl. Jeśli pojawił się problem związany z zakupem biletów, kontaktuj się z nimi – pomogą!

Zespół ToBilet.pl – tel. 48 61 250 92 55, e-mail: info@tobilet.pl

Przedłużenie pobytu za każdą nowo rozpoczętą minutę dla jednej osoby to 1,00 zł.

Przykladowo, przedłużenie pobytu o godzinę to dodatkowa opłata w wysokości 60,00 zł.

Uwaga! Po godzinie 23:00 opłata minutowa/przedłużenie pobytu (1 minuta / 1 osoba) wynosi 5 zł.


VOUCHERY, KARNETY, KARTY I BON TURYSTYCZNY

Bilety Karty Rodziny Dużej, rodzinne i indywidualne, dostępne są w kasach Kompleksu przez cały dzień od poniedziałku do niedzieli. Wydawane są na podstawie karty i dowodu tożsamości posiadacza (zgodnie z Regulaminem projektu “POZNAŃ PRO RODZINA – KARTA RODZINY DUŻEJ”). W Termach Maltańskich honorujemy tylko Kartę Rodziny Dużej z kodem terytorialnym przypisanym do miasta Poznania (jest to pierwsze 7 cyfr w numerze każdej karty: 3064011). Karta Rodziny Dużej uprawnia do kupienia biletu wyłącznie do strefy Aquaparku. Prosimy o zapoznanie się z cennikiem (5. zakładka „KRD”).

Jasne, zapraszamy! Poniżej zasady korzystania z poszczególnych kart, które obowiązują od dnia 1 maja 2023 roku.

Fit Profit – klienci mają możliwość skorzystania z 1h w strefie niebieskiej (Baseny Sportowe) lub 1h w strefie zielonej (Baseny Sportowe + Aquapark) lub 30 minut w strefie żółtej (Baseny Sportowe + Aquapark + Świat Saun).

Fit Sport – klienci mają możliwość skorzystania z 1h w strefie niebieskiej (Baseny Sportowe) Posiadacze tej karty mogą skorzystać z wybranej strefy raz dziennie, ilość dni w miesiącu została określona w umowie.

Fit Profit Dziecko – klienci mają możliwość skorzystania z 1h w strefie niebieskiej (Baseny Sportowe) lub 1h w strefie zielonej (Baseny Sportowe + Aquapark). Posiadacze tej karty mogą skorzystać z wybranej strefy raz dziennie, ilość dni w miesiącu została określona w umowie.

Medicover Sport – klienci mają możliwość skorzystania z 1h w strefie niebieskiej (Baseny Sportowe) lub 1h w strefie zielonej (Baseny Sportowe + Aquapark) lub 30 minut w strefie żółtej (Baseny Sportowe + Aquapark + Świat Saun). Tabliczka z kodami na poszczególne strefy znajduje się przy kasie wejściowej po prawej stronie.

UWAGA!

Masz kartę Multisport? Ta informacja jest dla Ciebie.

W związku z wprowadzonym przez operatora kart Multisport (Multisport Plus, Multisport Active, Multisport Kids oraz Multisport Light ) ujednoliceniem zasad korzystania z nich, od 1 maja 2023 w Termach Maltańskich nastąpiły zmiany, o których musisz wiedzieć.

  1. Od dnia 01.05.2023r. czas pobytu posiadacza karty Multisport w strefie Aquapark oraz Świat Saun zostanie wydłużony o dodatkowe 30 minut (szczegóły poniżej).
  2. Jednocześnie karta Multisport będzie uprawniać tylko do jednej wizyty w wybranej strefie danego dnia i nie będzie możliwości ponownego jej odbicia.
  3. Mając na uwadze komfort korzystania z naszych usług, dla posiadaczy kart Multisport przygotowaliśmy specjalną ofertę promocyjną dotyczącą przedłużenia pobytu w wybranej strefie na preferencyjnych warunkach.

Szczegóły oferty specjalnej Term Maltańskich dla posiadaczy kart Multisport.

Jeśli planujecie Państwo dłuższy pobyt w Termach Maltańskich i chcielibyście skorzystać z preferencyjnych warunków?

Koniecznie poinformuj o tym obsługę kas przed zakupem biletu.

! możliwość skorzystania z jednej, dowolnie wybranej usługi podczas jednej wizyty w obiekcie raz w ciągu dnia:

Aquapark + Basen Sportowy 90 minut lub

Aquapark + Basen Sportowy – 180 minut (obowiązuje dopłata w wysokości 39 zł a dla Multisport Kids – 30 zł)

lub

Basen Sportowy – 60 minut lub

Basen Sportowy – 120 minut (obowiązuje dopłata w wysokości 14 zł  a dla Multisport Kids – 9 zł)

lub

Świat Saun – 60 minut lub

Świat Saun – 120 minut (obowiązuje dopłata w wysokości 34 zł) lub

Świat Saun – 180 minut (obowiązuje dopłata w wysokości 44 zł) lub

Świat Saun – 240 minut (obowiązuje dopłata w wysokości 54 zł)

Zapraszamy.

Więcej informacji na temat korzystania z kart Multisport w Termach Maltańskich znajdziecie Państwo na stronie wydawcy karty tutaj.

UWAGA! NIE HONORUJEMY KARTY MULTISPORT SENIOR

W Termach Maltańskich nie można zrealizować Bonów Turystycznych.


TERMY MALTAŃSKIE Z DZIEĆMI

Tak, dzieciom do ukończenia 3 roku przysługuje wejście do obiektu bez opłat. Do zabawy na Termach zapraszamy jednak wszystkie dzieci (i dorosłych też).

Z Aquaparku i Basenów Sportowych Term Maltańskich można samodzielnie korzystać od 13 roku życia, a ze Świata Saun od 18 roku życia. Wiek weryfikujemy przy wejściu na podstawie legitymacji szkolnej lub innego dokumentu ze zdjęciem.

Nie, nie ma możliwości wniesienia wózków dziecięcych na teren obiektu.  Jeśli dziecko jest małe, można na teren strefy wnieść nosidełko.

Pielucha wodoodporna jest obowiązkowa. Można ją zakupić na miejscu, w Biurze Obsługi Klienta.

W Termach Maltańskich dysponujemy Pokojem Opiekuna z Dzieckiem ulokowanym przy wyjściu z damskich pryszniców Szatni C. Opiekunowie mają tam do dyspozycji przewijak, kojec dziecięcy, dwie toalety (w tym jedna dla dzieci), strefę mamy karmiącej oraz stoliczki i krzesełka dla najmłodszych dzieci.

Każda ze zjeżdżalni w Aquaparku ma odpowiednie oznaczenia z informacją o wieku lub wzroście od którego dozwolone jest korzystanie z niej. Zwracamy uwagę, że 3 zjeżdżalnie: Dzika Rzeka Wewnętrzna, Dzika Rzeka Zewnętrzna oraz Zjeżdżalnia Turbo są dostępne od 14 roku życia. Dodatkowo aby korzystać z Dzikiej Rzeki (zewnętrzna i wewnętrzna) trzeba mieć minimum 160cm wzrostu.

ZJEŻDŻALNIE

DZIKA RZEKA (wewnętrzna i zewnętrzna)                       >160 cm wzrostu i >14lat

KAMIKADZE                                                                                         >10lat

KLASYCZNA                                                                                          > 8lat

MULTIMEDIALNA                                                                              > 8lat

PONTONOWA                                                                                      > 8lat

RODZINNA                                                                                             > 8lat

RODZINNA (zewnętrzna)                                                               >10lat

TURBO                                                                                                       >14lat

KLASYCZNA (zewnętrzna)                                                            >10lat                            

WIELOTOROWA                                                                                 >10lat

TERMY MALTAŃSKIE DLA SENIORÓW

Tak, obowiązuje promocja dla seniorów. Można z niej skorzystać w dni powszednie między godzinami 9.00 a 12.00 na Basenach Sportowych i w Aquaparku, i między 12.00 a 15.00 w Świecie Saun. Bilety, prócz promocyjnych cen, mają wydłużony o 30 minut czas.


TERMY MALTAŃSKIE DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

!! Osobom z niepełnosprawnością, na podstawie odpowiedniego zaświadczenia, przysługuje bilet ulgowy o wydłużonym czasie obowiązywania (30 minut gratis).
-> Opiekunowi osoby z niepełnosprawnością przysługuje bilet bezpłatny pod warunkiem posiadania dokumentu potwierdzającego konieczność stałej opieki.
-> Bilet bezpłatny otrzymują opiekunowie dziecka niepełnosprawnego

Z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnością zapoznacie się tutaj.

Wejście dla osób niepełnosprawnych (osoby niepełnosprawne, na wózkach oraz osoby z widoczną niepełnosprawnością) znajduje się na parterze (tak jak dotychczas).

AQUAPARK I PLAŻA ZEWNĘTRZNA

Na plażę zewnętrzną zapraszamy w sezonie letnim (od maja do 15.września*) wszystkich, którzy mają wykupione bilety do Aquaparku oraz do Świata Saun. Latem, na miękkim, nadmorskim piasku, pod egzotycznymi parasolami, ustawionych jest, do Waszej dyspozycji, kilkaset leżaków. Pozostałe atrakcje plaży zewnętrznej (zjeżdżalnie, place zabaw, bary plażowe) również czynne są tylko w sezonie. Atrakcje czynne przez cały rok czekają na Was w Aquaparku!

*okres ten może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych – informację o tym zamieścimy na naszej stronie lub/i  w mediach społecznościowych.

Zjeżdżalnie zewnętrzne czynne są, w zależności od pogody, od maja do 15.września*. Dla wszystkich, spragnionych emocji, dostępne są od godziny 9.00 do zmroku. Jeśli jednak panują niesprzyjające warunki atmosferyczne, decydujemy o ich wcześniejszym wyłączeniu.  Zjeżdżalnia Zewnętrzna Dzika Rzeka jest włączana wraz z początkiem wakacji.

*okres ten może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych – informację o tym zamieścimy na naszej stronie lub/i  w mediach społecznościowych

Baseny wypływowe zewnętrzne są czynne przez cały rok (za wyjątkiem dni, gdy temperatura spada poniżej -10 stopni Celsjusza).

Wodny Tor Przeszkód WIBIT oraz Wodny Plac Zabaw są uruchamiane wraz z początkiem wakacji są czynne do 15.września*) 

*okres ten może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych – informację o tym zamieścimy na naszej stronie lub/i  w mediach społecznościowych

Jak najbardziej! Akcesoria do pływania oraz zabawki dostępne są przy brodziku dla dzieci oraz przy basenie z falą.

Woda we wszystkich nieckach basenowych w Aquaparku ma temperaturę powyżej 30 stopni Celsjusza, jednak w zależności od konkretnej niecki może się nieco różnić. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że odbiór temperatury wody (czy jest cieplejsza czy chłodniejsza) jest zależny od tego w jakim basenie byliśmy wcześniej, jak długo przebywaliśmy poza wodą i tego jak intensywnie się poruszamy.

Dron nagrywa materiały foto-video. Dron NIGDY nie nagrywa jakiejś konkretnej osoby, zazwyczaj nagrywa pewne wydarzenie np. pracę animatora i aktywność aquadance lub stricte jakąś atrakcję np. zjeżdżalnię. Nawet jeżeli ludzie są nagrywani to w świetle polskiego prawa są traktowani jako elementy tła.

Więcej informacji o prace naszego drona znajdziecie tutaj.


ŚWIAT SAUN

Harmonogram seansów parowych jest dostępny tutaj. Uwaga! Bilet do Świata Saun nie gwarantuje miejsca na seansie parowym. Weekendowy harmonogram Seansów Parowych rozpoczyna się  już w piątek!

Tak, prześcieradła oraz szlafroki można wypożyczyć w recepcji Świata Saun lub w Barze Świata Saun  – odpowiednio za 10 i 15 zł. Natomiast ręczniki można zakupić za 20 zł.


BASENY SPORTOWE

Proszę: kliknij tutaj > i sprawdź grafik zajętości torów

Grafik na cały tydzień jest zawsze aktualizowany w poniedziałek. Zdarza się jednak, że drobne zmiany pojawiają się w tygodniu. Najlepiej sprawdzać więc dostępność torów na bieżąco.

Basen Sportowy funkcjonuje jako 50-cio metrowy w okresie wakacyjnym oraz podczas zgrupowań Kadry Narodowej i Klubów Pływackich, których terminy są zmienne – aktualne informacje są wprowadzone do grafiku torów pływackich, który prosimy na bieżąco sprawdzać.

W Termach Maltańskich kursy pływania oraz zajęć w wodzie prowadzi kilka szkół pływania.
Mamy przyjemność ogłosić, że od lipca 2023r otworzyliśmy własną Szkołę Pływania Term Maltańskich. Nabór trwa.
Więcej informacji znajdziecie tutaj

INNE

Jak najbardziej! Na tarasie Aquaparku funkcjonuje przez cały rok restauracja, w sezonie, na plaży, działają dwa bary oraz lodziarnia. W Świecie Saun funkcjonuje Bar “Po seansie”, w którym serwowane są napoje alkoholowe, koktajle owocowe, kawy i herbaty.

Przed sezonem letnim 2023r. w wielu polskich dziennikach i na wielu portalach ukazał się artykuł: „najtansze-aquaparki-w-polsce-gdzie-zabawa-kosztuje-najmniej-ktory-aquapark-jest-najtanszy-dla-rodzin-z-dziecmi-aktualny-ranking” Zgodnie z tym artykułem, który stanowi niezależny ranking cen w polskich parkach wodnych, Termy Maltańskie są 3. najtańszym tego typu obiektem w Polsce. Dlatego o drożyźnie nie ma co mówić 🙂
„…Miejsce 3: Termy Maltańskie w Poznaniu. To jeden z największych kompleksów rekreacyjno-sportowych w Europie. Cieszy więc, że zajął wysokie miejsce w naszym rankingu najtańszych polskich aquaparków. Możecie tu korzystać z 9 basenów (11 w sezonie letnim), w tym dwóch sportowych, geotermalnego. Na dzieci czeka wodny plac zabaw i 11 zjeżdżalni, w tym zjeżdżalnie wielotorowe.
Cennik:
Bilety całodzienne: normalny 89 zł, ulgowy 78 zł. Za godzinę to odpowiednio 11,10 zł i 9,75 zł.
Bilet rodzinny całodzienny 2+1 189 zł. Wychodzi 23,62 za godzinę dla trzech osób (7,80 za osobę)….”

Godzina zabawy w Aquaparku Term Maltańskich dla osoby dorosłej w szczycie sezonu kosztuje 42 zł.

Dla porównania podajemy oferty z innych, podobnych, miejsc rozrywki w Poznaniu:

E1Gokart Poznań – 8 minut – 55 zł

Kolejka Górska Adrenaline Malta Ski– 1 zjazd – 15 zł

Jump Arena Grunwald – 1 h – 33 zł

Bowling Grawitacja – 1 h – 99 zł

Laser Tag – 1h – 65 zł

Na ceny biletów w Termach Maltańskich składa się wiele czynników, z których
najistotniejsze to:

Ceny mediów: energii elektrycznej, dostarczanego ciepła, wody oraz
ścieków, które stanowią koszty stałe i podstawę funkcjonowania obiektu, a które
w ostatnim czasie znacząco wzrosły.

oraz        
Koszty pracy: w Termach Maltańskich pracuje około 100 osób, nie
licząc tych zatrudnionych przez firmy zewnętrzne. Zadaniem całego zespołu jest
dbanie o bezpieczeństwo klientów i ich komfort podczas przebywania w obiekcie.

Poza tym, pojawiają się koszty generowane przez ceny
usług obcych takich jak choćby sprzątanie, ceny produktów niezbędnych do
utrzymania infrastruktury (np. chlor czy inne składniki chemii basenowej) czy
wywołane ogólną sytuacją gospodarczą i sytuacją na rynkach finansowych, które powodują
zarówno inflację jak i zmianę w wysokości rat kredytów, zaciągniętych przez
spółkę, by wybudować obiekt.
Podsumowując, ceny biletów do Term Maltańskich są wypadkową od wielu czynników
i składowych – obiekt utrzymuje się, w większości, z ich sprzedaży, a jego
celem jest utrzymanie odpowiedniego poziomu jakości usług, byście Państwo
chcieli do nas regularnie wracać. 

W takim przypadku prosimy o wysłanie e-maila na adres: bok@termymaltanskie.com.pl.

W wiadomości prosimy o dokładny opis zgubionego/pozostawianego przedmiotu oraz (jeśli to możliwe) jego zdjęcie.


BEZPIECZEŃSTWO W TERMACH MALTAŃSKICH - POLITYKA WOBEC COVID 19

Od 28 lutego 2022 r. nie obowiązują limity frekwencji w żadnej ze stref Terma Maltańskich. 

Od 28 marca 2022 r. nie ma obowiązku noszenia maseczek w holu, korytarzach i pozostałych przestrzeniach obiektu. 

Skip to content