DLA NAS SAUNOWANIE TO PRAWDZIWA SZTUKA, A DLA CIEBIE?

UWAGA!!! BILETY na Festiwal Sztuki Saunowej zostały👉WYPRZEDANE👈

DO STARTU
FESTIWALU SZTUKI SAUNOWEJ „DO SIEGO ROKU”
:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Och tak! NIEZWYKŁE WYDARZENIE CZAS ZACZĄĆ!

SZTUKA SAUNOWANIA – DLACZEGO SAUNOWANIE JEST SZTUKĄ I MA SWOICH (SAUNA)MISTRZÓW?

Czy istnieje sztuka, która relaksuje i dopieszcza wszystkie zmysły naraz?

Tak! To aufguss – saunowe ceremonie, zwane seansami parowymi, które w swojej najbardziej wyszukanej formie sprawiają, że sauna staje się areną dla – niemalże -teatralnych sztuk!

W większości saunariów w Polsce, saunamistrzowe wykonują standardowe seanse parowe. Harmonogramy ceremonii wykonywanych w Świecie Saun dostępne są tutaj.

Pokazy, które są prezentowane przez uczestników turniejów takich jak SaunaCUP to prawdziwe dzieła sztuki, których nie ogląda się na co dzień! Przygotowywanie mistrzowskiego seansu trwa miesiącami, a wyćwiczenie arcytrudnych technik rozprowadzania ciepła za pomocą ręcznika (a nawet dwóch!) może zająć całe lata. Nie bez znaczenia jest również scenografia wykorzystywana podczas seansów turniejowych, gdyż to właśnie za jej pomocą widz przenoszony jest w wiatr opowieści snutej przez saunamistrza.

Podczas takich teatralnych seansów wszystko to, co leży u podstaw związanych z relaksem i odpoczynkiem dla umysłu, a także pozytywnym wpływem saunowania na stan zdrowia, nie gubi się! Znane od stuleci dobroczynne właściwości przebywania w saunie nie zmieniają się, a teatralne seanse tylko ten czas umilają.

NA CZYM POLEGA

SEANS PAROWY?

Seans parowy to wyjątkowy, kilkunastominutowy rytuał przeprowadzany w saunie suchej przez wyszkoloną do tego osobę – saunamistrza. Zaprasza on (lub ona 😊) gości do lekko wychłodzonej sauny, po czym przedstawia im klimat, natężenie i właściwości seansu.

Seans może pobudzać lub wyciszać w zależności od dobranych aromatów, muzyki i intensywności ruchów ręcznikiem lub wachlarzem. Po wstępie saunamistrz przystępuje do właściwej ceremonii: polewa piec wodą, kładzie na nim lodową kulę nasączoną olejkami z opisywanymi wcześniej zapachami.

Za pomocą specjalnej chochli rozbija kulę, po czym przystępuje do rozprowadzania ciepła i aromatów znad pieca w kierunku uczestników seansu. Najczęściej, podczas seansu, używa się trzech, rozbijanych po kolei, lodowych kul, czasem jednak seanse mają charakter dymny, wówczas po saunie rozprowadzany jest aromat różnorodnych kadzideł.

Po seansie, uczestnicy powinni się schłodzić, nawodnić i odpocząć, by organizm mógł się odpowiednio zregenerować.

Miejsc przeznaczonych do regeneracji w Świecie Saun jest wiele. Po wyjściu z sauny można się spłukać wodą pod jednym z wielu pryszniców strefy (szczególnie polecamy Prysznice Wrażeń), a następnie schłodzić w: Basenie Schładzającym, Baliach z zimną wodą lub – najbardziej ekstremalnie – Śnieżnej Grocie.

Niezbędnego, między pobytami w saunie, wypoczynku można zaznać w jacuzzi lub na jednej z licznych w strefie leżanek, w Mikrokosmosie – specjalnie przeznaczonym tylko do wypoczynku pomieszczeniu, a w sezonie letnim na hamakach i huśtawkach Zielonego Tarasu.

Nawodnić się możemy, nie tylko wodą, ale i mającymi prozdrowotne właściwości naparami oraz wyszukanymi alkoholami, w barze Świata Saun „Po Seansie”.

ŚWIAT SAUN

Term Maltańskich

Jednak najważniejszymi miejscami strefy są przede wszystkim sauny i łaźnie parowe! Saun suchych jest aż sześć, z czego największą jest (usytuowana na zewnątrz strefy) sauna Panorama, naprzeciw niej znajduje się pachnąca drewnem sauna Kelo – z klimatycznym kominkiem. Najgorętszą sauną jest Event, a obok niej ulokowana jest sauna Ziołowa – wypełniona zapachem witek. Tym, którzy zaczynają swoją przygodę z saunowaniem polecamy delikatną saunę kamienną Maksimus oraz (nowość w strefie) saunę Infrared.

Fani łaźni parowych mają do wyboru aż cztery: tradycyjną Łaźnię Turecką oraz mniejszą – Łaźnię Indyjską oraz wypełnione zapachami: Łaźnię Kwiatową i Łaźnię Aromatyczną.

Festiwal Sztuki Saunowej „do siego roku„, w ŚWIECIE SAUN Term Maltańskich

26 stycznia o godzinie 17.00 w strefie Świata Saun Term Maltańskich odbędzie się kolejne w tym roku wydarzenie saunowe jakim jest Festiwal Sztuki Saunowej: do siego roku.

Podczas wydarzenia, uczestnicy wezmą udział, w specjalnie przygotowanych na tę okazję seansach, doświadczając ich różnorodności.

Ten wyjątkowy wieczór rozpocznie się o godzinie 17.00, a zakończenie planujemy na godzinę 23.30.

W programie imprezy przewidujemy łącznie:
– aż 13 seansów (po 7 na grupę),
– ciepły poczęstunek dla gości.

UWAGA! Nasi klienci będą mieli także niepowtarzalną okazję uczestniczyć w herbalowej sztuce „Ichigo Ichie”* w wykonaniu Rafała Ziąbki. (*ten seans pozwolił mu zdobyć wicemistrzostwo Polski w kategorii seansów herbal oraz zaprezentować się szerszej publiczności na zawodach międzynarodowych Sauna Herbal Cup w Pradze)

HARMONOGRAM
Festiwalu Sztuki Saunowej "do siego roku"
 • 17:00

  OTWARCIE STREFY 💨
 • 17:05

  ♦️ ROZPOCZĘCIE FESTIWALU ♦️POWITANIE GOŚCI ♦️
 • 17:15

  WITKI Z PIWEM 🍺

  grupa 1 (s. Ziołowa) prowadzi Monika

  Z PIEKŁA RODEM 😈i mentolem na ochłodę
  grupa 2 (s. Event) prowadzi Julia

  RELAX 🍃 z kadzidłami i dźwiękoterapią
  grupa 3 (s. Kelo) prowadzi Karolina
 • 18:15

  TEAM AUFGUSS🔥 'Tango Nemesis" 🪘

  w wykonaniu Jacka i Alony (s. Panorama)
 • 19:15

  Z PIEKŁA RODEM 😈i mentolem na ochłodę
  grupa 1 (s. Event) prowadzi Monika

  RELAX 🍃 z kadzidłami i dźwiękoterapią
  grupa 2 (s. Kelo) prowadzi Maciej

  WITKI Z PIWEM 🍺
  grupa 3 (s. Ziołowa) prowadzi Alona
 • 20:15

  HERBAL SAUNA CUP🔥 "Ichigo Ichie" 🪘
  w wykonaniu Rafała (s. Panorama)
 • 20:30 - 21:15

  PRZERWA NA POSIŁEK 🪘

 • 21:15

  AUFGUSS THEATER 🔥 "Kali" 🪘

  w wykonaniu Karoliny (s. Panorama)
 • 22:15

  RELAX 🍃 z kadzidłami i dźwiękoterapią

  grupa 1 (s. Kelo) prowadzi Rafał

  WITKI Z PIWEM 🍺
  grupa 2 (s. Ziołowa) prowadzi Julia

  Z PIEKŁA RODEM 😈 i mentolem na ochłodę
  grupa 3 (s. Event) prowadzi Maciej
 • 23:15

  AUFGUSS THEATER 🔥"Dr Faustus"🪘

  w wykonaniu Jacka (s. Panorama)

 • 23:30

  ♦️ ZAKOŃCZENIE FESTIWALU ♦️
ZASADY
Festiwalu Sztuki Saunowej z Gośćmi Specjalnymi
 • w cenie biletu smaczny poczęstunek
 • ilość biletów ograniczona (90 szt.)
 • Cena wstępu na festiwal 159,00 zł
 • po 17:00 Świat Saun dostępny jest wyłącznie dla Gości Festiwalu!
Sprawdź!
Skip to content