Niesamowity pokaz pływania artystycznego w Termach Maltańskich

Zapraszamy Państwa na przepiękny pokaz PŁYWANIA ARTYSTYCZNEGO,

który zostanie zaprezentowany w niedzielę, 28. stycznia 2024r.

o godz. 15:00 przez:

– kadrę pływaczek Kanady (które uczestniczą w zgrupowaniu w naszym kompleksie)

– reprezentantki i mistrzynie Czech – duet: Karolina Kluskova i Aneta Mrazkova

– zawodniczki AZS AWF Poznań

Występ ten traktowany będzie przez zawodniczki jako ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Świata w pływaniu organizowanymi

w Doha w dniach: 2 – 18 lutego’24r. 

Wstęp na trybuny Basenów Sportowych bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

 

Pływanie synchroniczne to połączenie tańca, pływania i gimnastyki, często nazywane baletem wodnym. Jest to sport uprawiany głównie przez kobiety.

Dyscyplina ta została zapoczątkowana w roku 1890 w Berlinie – ale tylko mężczyźni mogli brać udział. Sport ten wykształcił się w latach 20. XX wieku. Wtedy to, w Kanadzie, żeńska drużyna piłki wodnej rozwinęła tę dyscyplinę i to właśnie ten moment można uznać za datę narodzin tego sportu.

Jest to bardzo widowiskowy, ale wymagający sport z uwagi na fakt, że łączy w sobie wiele elementów. Przede wszystkim pływanie (zawodniczki to niejednokrotnie utytułowane pływaczki), do tego dochodzą elementy gimnastyki, która odgrywa bardzo ważną rolę, no i podstawy tańca wraz z choreografią niezwykłych figur i układów, które potrafią zadziwić publiczność.

Pływanie synchroniczne w wydaniu damskim zaprezentowano po raz pierwszy na Igrzyskach Olimpijskich w roku 1952. Od 1984r. jest oficjalną dyscypliną olimpijską. W roku 2017 zmieniono nazwę na pływanie artystyczne.

Pływanie artystyczne - pokaz specjalny
Skip to content