Woda geotermalna

Właściwości wody geotermalnej – wydobywanej z wnętrza ziemi doceniane są od bardzo dawna. Z definicji jest ona ciepła, jednak swoje szczególne właściwości zawdzięczają wyjątkowemu nasyceniu minerałami i pierwiastkami.

 

Termy Maltańskie to wspaniałe miejsce relaksu i rehabilitacji w wodzie geotermalnej z własnego odwiertu. Znajdują się tu aż 3 baseny, wypełnione tą cudowną substancją: zewnętrzny (czynny w sezonie letnim), całoroczny oraz geotermalny w Aquaparku. Woda do tych basenów dostarczana jest z głębokości aż 1306 metrów i ma właściwości lecznicze. Kąpiele w niej zalecane są przy przewlekłych chorobach narządów ruchu i układu oddechowego, w okresie rekonwalescencji oraz w celu zwiększenia odporności ogólnej. Dodatkowo w basenie geotermalnym znajdują się leżanki oraz siedziska zapewniające hydromasaż co wzmacnia pozytywne efekty samego pobytu w wodzie.  Masaż rozluźni spięte mięśnie i spowoduje odprężenie całego organizmu. Jeśli nadal brzmi to nie dość przekonująco warto wspomnieć o odbywających się zajęciach ruchowych odbywających się w tym basenie, które mają szerokie zastosowanie w leczeniu i rehabilitacji wielu chorób.

 

Główne składniki wody geotermalnej w Termach Maltańskich to sód, potas, wapń, magnez, żelazo chlorki i wiele innych. Duże stężenie tych pierwiastków czyni wodę idealną również w działaniach profilaktycznych, a kąpiele są zalecane przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego. Warto też pamiętać, że najważniejsza jest systematyczność. Dużo lepsze rezultaty osiągniemy korzystając z wody geotermalnej częściej, a krócej. Wystarczy już kąpiel 20 minutowa ale 2-3 razy w tygodniu.

 

Najważniejsze korzyści z kąpieli w basenach z wodą geotermalną w Termach Maltańskich:

 

  • Regularna kąpiel w basenach geotermalnych chroni przed dolegliwościami wieku podeszłego, pobudza zdolności obronne organizmu i jest doskonałym środowiskiem do  rehabilitacji.
  • Woda geotermalna pełna minerałów i mikroelementów pomaga dłużej cieszyć się zdrowiem: wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu oddechowego, łagodzi bóle mięsni i stawów, reguluje krążenie krwi oraz tempo przemiany materii.
  • Kąpiel w nasyconych minerałami wodach geotermalnych to solidna dawka relaksu dla ciała i ducha. Rozluźnia mięśnie, pozwala pozbyć się napięć, łagodzi skutki stresu, dodaje energii i witalności.
  • Składniki naszej wody geotermalnej działają kojąco na skórę i poprawiają jej kondycję: Magnez zawarty w wodzie ma właściwości przeciwstarzeniowe, działa tonizująco;   sód i potas zapewniają odpowiedni stopień nawilżenia;  wapń działa przeciwuczuleniowo;  a żelazo poprawia koloryt skóry.