DLA NAS SAUNOWANIE TO PRAWDZIWA SZTUKA, A DLA CIEBIE?

UWAGA!!! BILETY na Festiwal Sztuki Saunowej zostały👉WYPRZEDANE👈

DO STARTU
WIECZORU SAUNOWEGO Z GOŚĆMI SPECJALNYMI
:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Och tak! NIEZWYKŁE WYDARZENIE CZAS ZACZĄĆ!

SZTUKA SAUNOWANIA – DLACZEGO SAUNOWANIE JEST SZTUKĄ I MA SWOICH (SAUNA)MISTRZÓW?

Czy istnieje sztuka, która relaksuje i dopieszcza wszystkie zmysły naraz?

Tak! To aufguss – saunowe ceremonie, zwane seansami parowymi, które w swojej najbardziej wyszukanej formie sprawiają, że sauna staje się areną dla – niemalże -teatralnych sztuk!

W większości saunariów w Polsce, saunamistrzowe wykonują standardowe seanse parowe. Harmonogramy ceremonii wykonywanych w Świecie Saun dostępne są tutaj.

Pokazy, które są prezentowane przez uczestników turniejów takich jak SaunaCUP to prawdziwe dzieła sztuki, których nie ogląda się na co dzień! Przygotowywanie mistrzowskiego seansu trwa miesiącami, a wyćwiczenie arcytrudnych technik rozprowadzania ciepła za pomocą ręcznika (a nawet dwóch!) może zająć całe lata. Nie bez znaczenia jest również scenografia wykorzystywana podczas seansów turniejowych, gdyż to właśnie za jej pomocą widz przenoszony jest w wiatr opowieści snutej przez saunamistrza.

Podczas takich teatralnych seansów wszystko to, co leży u podstaw związanych z relaksem i odpoczynkiem dla umysłu, a także pozytywnym wpływem saunowania na stan zdrowia, nie gubi się! Znane od stuleci dobroczynne właściwości przebywania w saunie nie zmieniają się, a teatralne seanse tylko ten czas umilają.

NA CZYM POLEGA

SEANS PAROWY?

Seans parowy to wyjątkowy, kilkunastominutowy rytuał przeprowadzany w saunie suchej przez wyszkoloną do tego osobę – saunamistrza. Zaprasza on (lub ona 😊) gości do lekko wychłodzonej sauny, po czym przedstawia im klimat, natężenie i właściwości seansu.

Seans może pobudzać lub wyciszać w zależności od dobranych aromatów, muzyki i intensywności ruchów ręcznikiem lub wachlarzem. Po wstępie saunamistrz przystępuje do właściwej ceremonii: polewa piec wodą, kładzie na nim lodową kulę nasączoną olejkami z opisywanymi wcześniej zapachami.

Za pomocą specjalnej chochli rozbija kulę, po czym przystępuje do rozprowadzania ciepła i aromatów znad pieca w kierunku uczestników seansu. Najczęściej, podczas seansu, używa się trzech, rozbijanych po kolei, lodowych kul, czasem jednak seanse mają charakter dymny, wówczas po saunie rozprowadzany jest aromat różnorodnych kadzideł.

Po seansie, uczestnicy powinni się schłodzić, nawodnić i odpocząć, by organizm mógł się odpowiednio zregenerować.

Miejsc przeznaczonych do regeneracji w Świecie Saun jest wiele. Po wyjściu z sauny można się spłukać wodą pod jednym z wielu pryszniców strefy (szczególnie polecamy Prysznice Wrażeń), a następnie schłodzić w: Basenie Schładzającym, Baliach z zimną wodą lub – najbardziej ekstremalnie – Śnieżnej Grocie.

Niezbędnego, między pobytami w saunie, wypoczynku można zaznać w jacuzzi lub na jednej z licznych w strefie leżanek, w Mikrokosmosie – specjalnie przeznaczonym tylko do wypoczynku pomieszczeniu, a w sezonie letnim na hamakach i huśtawkach Zielonego Tarasu.

Nawodnić się możemy, nie tylko wodą, ale i mającymi prozdrowotne właściwości naparami oraz wyszukanymi alkoholami, w barze Świata Saun „Po Seansie”.

ŚWIAT SAUN

Term Maltańskich

Jednak najważniejszymi miejscami strefy są przede wszystkim sauny i łaźnie parowe! Saun suchych jest aż sześć, z czego największą jest (usytuowana na zewnątrz obiektu) sauna Panorama. Naprzeciw niej znajduje się pachnąca drewnem sauna Kelo – z klimatycznym kominkiem. Najgorętszą sauną jest Event, a obok niej ulokowana jest sauna Ziołowa – wypełniona zapachem witek. Tym, którzy zaczynają swoją przygodę z saunowaniem polecamy delikatną saunę kamienną Maksimus oraz (nowość w strefie) saunę Infrared.

Fani łaźni parowych mają do wyboru aż cztery: tradycyjną Łaźnię Turecką i mniejszą – Łaźnię Indyjską oraz wypełnione zapachami: Łaźnię Kwiatową i Łaźnię Aromatyczną.

Wieczór Saunowy z gośćmi specjalnymi: Katarzyną Klajn i Michael’em Niedermeier,

w ŚWIECIE SAUN Term Maltańskich

23.02.2024r. o godzinie 17.00 w strefie Świat Saun Term Maltańskich odbędzie się kolejne wydarzenie saunowe jakim jest Wieczór Saunowy. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą: Katarzyna Klajn i Michael Niedermeier – obecni wicemistrzowie świata Aufguss WM 2023.

Michael to także aktualny wicemistrz świata Aufguss WM 2023 w kategorii solistów, natomiast Kasia jest jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek Mistrzostw Świata, bo na swoim koncie, oprócz wspomnianego powyżej ubiegłorocznego sukcesu, ma także:

 • wicemistrzostwo świata Aufguss WM 2017 w kategorii „solo”
 • wicemistrzostwo świata Aufguss WM 2018 w kategorii „team” (wraz z Łukaszem Dłużniewskim)
 • mistrzostwo świata Aufguss WM 2019 w kategorii „team” (wraz z Łukaszem Dłużniewskim)

Podczas wydarzenia, uczestnicy będą mogli wziąć udział w (specjalnie przygotowanych na tę okazję) seansach prowadzonych przez doświadczonych i utytułowanych saunamistrzów.

Ten wyjątkowy wieczór rozpoczniemy o godzinie 17.00 (od 16:00 strefa będzie zamknięta), a zakończenie planujemy na godz. 23.30. W programie imprezy znajdzie się łącznie 8 seansów specjalnych, ciepły poczęstunek oraz 3 mistrzowskie występy naszych gości specjalnych.

HARMONOGRAM
Wieczoru Saunowego z gośćmi specjalnymi
 • 17:00

  OTWARCIE STREFY 💨
 • 17:05

  ♦️ROZPOCZĘCIE FESTIWALU ♦️POWITANIE GOŚCI ♦️
 • 17:30

  SEANS TEAM🍺

  (2-osobowy) prowadzi Staszek i Kamila
 • 18:15

  AUFGUSS THEATER🔥 'Copelius" 🪘

  w wykonaniu gości: Kasia i Michael
 • 19:00

  FREESTYLE BATTLE 😈

  (2-osobowy) prowadzi Andrii i Karolina
 • 19:45

  AUFGUSS THEATER🔥 "7even" 🪘
  w wykonaniu gościa: Michael
 • 20:00 - 20:45

  PRZERWA NA POSIŁEK 🪘

 • 20:45

  AUFGUSS THEATER 🔥 "Tango Nemesis" 🪘
  prowadzi Karolina
 • 21:30

  SEANS TEAM 🍃

  (3-osobowy) prowadzą Marta, Monika, Kinga
 • 22:15

  AUFGUSS THEATER 🔥"I am a poet"🪘

  w wykonaniu gościa: Kasia
 • 23:00

  YIN YANG
  🍃 "Historia powstania świata"
  z dźwiękoterapią
  (2-osobowy) prowadzą Rafał i Julia
 • 23:30

  ♦️ ZAKOŃCZENIE FESTIWALU ♦️
ZASADY
Wieczoru Saunowego z gośćmi specjalnymi
 • w cenie biletu smaczny poczęstunek
 • ilość biletów ograniczona (90 szt.)
 • Cena wstępu na festiwal 179,00 zł (w tym limitowana pula 30 biletów po 159zł dla grupy miłośników Świata Saun)
 • po 17:00 Świat Saun dostępny jest wyłącznie dla gości Wieczoru!
Sprawdź!
Skip to content