Freediving Agnieszka Kalska

Agnieszka Kalska (rekordzistka świata w pływaniu w monopłetwie, utytułowana zawodniczka i trenerka) zdobyła brązowy medal w statycznym wstrzymywaniu oddechu podczas zakończonych 28 Freedivingowych Mistrzostw Świata AIDA, które odbyły się w dniach 18-25 czerwca 2022r. w Burgas.

Reprezentacja Polski po raz kolejny udowodniła,
że zalicza się do ścisłej światowej czołówki.

Polacy zdobyli łącznie 10 z 24 medali
oraz dwie nagrody specjalne.

Przypominamy, że p. Agnieszka prowadzi
na Termach Maltańskich zajęcia z freedivingu
😊

Agnieszka Kalska instruktorka freedivingu i pływania. Jest założycielką i głównym instruktorem szkoły FREEBODY.

Freediving to nurkowanie na wstrzymanym oddechu. Podczas zanurzenia nurek nie używa akwalungu, ale korzysta ze sprzętu takiego jak maski/okulary, specjalne płetwy, pianki/skóry pływackie, balast itp.

Freediving pomaga poprawić zdrowie i kondycję. Udowodniono, że lekkie ćwiczenia hipoksyczne wpływają pozytywnie na wszystkie układy organizmu.
Co ciekawe, freediving może również ustabilizować zdrowie psychiczne: ćwiczy zdolność radzenia sobie w stresujących warunkach i promuje lepszą koncentrację. Z uwagi na duże ryzyko związane z tym sportem nie zalecamy ćwiczenia go na własną rękę.

Ciekawostka!
Nurkowanie swobodne jest tak stare, jak sama ludzkość. Źródła dowodzą, że nurkowanie na wstrzymanym oddechu w celu pozyskiwania owoców morza, gąbek i pereł było powszechnie praktykowane już w V-III w. p.n.e. Inne udokumentowane zastosowanie nurkowania na wstrzymanym oddechu dotyczy działań wojennych, m.in. podczas oblężenia Syrakuz (415 p.n.e.) czy oblężenia Tyru (333 p.n.e.).

Zachęcamy do zapoznania się z freedivingiem, a nikt lepiej o tym nie opowie niż sama Mistrzyni 🙂 

www.facebook.com/akalska

www.facebook.com/freebody.eu

Skip to content