18.11.23r.

Drużynowy Maraton Pływacki EKIDEN 2023

„Drużynowy maraton pływacki EKIDEN 2023”

18 listopada 2023 roku cała Polska płynie bo #łączynasWODA

Pod patronatem Stowarzyszenia Polskie Aquaparki i Pływalnie, które obchodzi swoje III urodziny, zapraszamy Was do wspólnej zabawy pływackiej w Termach Maltańskich podczas Drużynowego Maratonu Pływackiego EKIDEN 2023.

Razem przepłyniemy dystans maratoński – 42km i 195m!

Liczyć się będzie każdy metr, zarówno ten pokonany przez amatorów pływania, jak również pasjonatów tego sportu. Impreza odbędzie się na kilkunastu obiektach w całej Polsce. Pływać będziemy drużynowo na oddanych do Waszej dyspozycji torach basenów sportowych. Nie będziemy „walczyli” o czas i wynik. Celem jest popularyzacja pływania jako wspaniałej formy aktywności ruchowej stanowiącej nie tylko o walorach zdrowotnych, ale także i integracji społecznej.

Do udziału, w ramach swojej drużyny, może zgłosić się każdy potrafiący pływać. Elementem imprezy będzie także możliwość promocji swojej drużyny. Może ona stanowić reprezentację rodziny, znajomych lub szkoły, firmy albo klubu sportowego. Jako drużyna, jak w popularnej Familiadzie, zgłosić się mogą krewni, bliscy lub osoby, których łączy wspólna pasja.

Impreza odbędzie się 18 listopada 2023 r. (sobota) i trwać będzie od godz. 15.00 do godz. 21.30

Skip to content